خواص موز

توسط
در نهالستان

خواص موز:

نهالستان جلیلی در کرج

موز به غلبه بر افسردگی ناشی از مقدار بالای تریپتوفان که به سروتونین تبدیل میشود و به انتقال دهنده عصبی مغزی شاد تبدیل می شود، کمک می کند.

موز منبع عالی پتاسیم و ماده مغذی مسئول انتقال اکسیژن به مغز میباشد. همچنین کمک میکند ذهن خود را هوشیار نگه دارید چون منیزیم در میوه ها فعالیت الکتریکی مناسب بین سلول های عصبی در مغز ایجاد میکند. علاوه بر این، آن هم چنین مسئول کمک به مغز برای دفع مواد زائد مانند آمونیاک از بدن میباشد. با کاهش سطح آمونیاک در مغز به طور خودکار تیز و دقیق میشود. موز به پیش گیری از بیماری پارکینسون و آلزایمر کمک کند.

موز به کاهش وزن کمک می کند:

چاقی بیماری رایجی میباشد که به کندی در حال تسخیر آمریکاست. اگر می خواهید وزن کم کنید مقدار کالری مصرفی خود را چک بکنید. موز مقدار زیادی فیبر و کالری کمتری دارند.

موز مفید برای سیستم قلبی و عروقی:

قلب قوی برای زندگی طولانی و سالم حیاتی میباشد. افزودن موز به رژیم غذایی می تواند راهی بسیار خوب برای سلامتی باشد. تحقیقات نشان می دهد که پتاسیم در موزها می تواند ضربان قلب را منظم نگه دارد. همانگونه که مسئول انجام منقبض شدن ماهیچه ها است هم چنین می تواند اثرات سدیم را بر فشار خون ما بی اثر کند.

موز مفید برای دستگاه گوارش:

همان گونه که قبلا ذکر شد، موز پر از فیبر میباشد. که مسئول تمیز کردن روده و رهایی از یبوست است. آن ها همچنین در حال مبارزه با اسهال و احیای سطوح پتاسیم و الکترولیت میباشند که ممکن است کاهش یافته باشند. به یاد داشته باشید که موز نارس می تواند باعث یبوست بشود، پس مراقب باشید.

فواید موز برای افزایش انرژی :

موز پر از ویتامین ث، آنتی اکسیدان ها و فیبر میباشد. سه ماده برای ایجاد انرژی در سیستم میباشند به همین علت افرادی که زیاد ورزش می کنند در رژیم خود موز دارند. نشاسته موجود در موز می تواند قند خون را به انرژی تبدیل کند.

فواید موز برای بهبود سلامت چشم:

تحقیقات ثابت کرده اگر بزرگسالان در رژیم غذایی خود موز بگنجانند، احتمال توسعه دژنراسیون ماکولا یا انحطاط عضلانی مربوط به سن را تا 36 درصد کاهش میدهند. این بیماری یکی از بزرگ ترین دلایل انحطاط بینایی در افراد مسن میباشد.

فواید موز برای بهبود استخوان ها :

حفظ استخوان های محکم بسیار مهم میباشد. زمانی که اسکلت تمام کلسیمی را که نیاز دارید، نگه می دارد و به آرامی آن را به هنگام نیاز به جریان خون آزاد میکند. اما کلسیم برای قوی و سالم نگه داشتن استخوان ها به چیزی بیشتر از کلسیم نیاز داریم. موز حاوی ویتامین ث، ویتامین ب6 و پتاسیم هستند، این مواد مغذی برای استخوان های محکم ضروری هستند.

این پست توصیه می شود

نظرات