نهال آلو خاکی

توسط
در نهالستان

نهال آلو خاکی:

نهال آلو خاکی یکی از رقم های آلو میباشد که منشا اصلی آن در کالیفرنیا می باشد. این نهال عمر اقتصای آن 25 سال میباشد. زمان رسیدن میوه این نهال آلو در اواسط مهر ماه است این نوع نهال در مقابل سرمای 35 الی 40 درجه مقاوم می باشد. رنگ میوه ی آن قرمز تند می باشد. نهال این آلو از سال دوم باردهی را آغاز میکند هر نهال به 10 لیتر آب در هفته نیاز دارد. این نوع نهال در مقابل سرما بسیار مقاوم میباشد و میوه ی این آلو بسیار خوشمزه و شیرین و پوستی بسیار شفاف دارد .

خصوصیات آلو خاکی:

نهال آلو خاکی ؛ از تیره گلسرخیان ( دسته بادامی وارها ) و خـانـواده Rosaceae می باشد. انواع گوناگون آلو شامل ؛ آلوسیاه ، آلوزرد ، آلوچه ، آلو بخارا ، آلوقطره طلا ، آلو قیصی ، آلو مویزی ، آلوی کوهی. آلوسگی ، آلو برقانی و … است. آلوچه ( آلو سبز ) یا گوجه سبز هم نوعی از آلو ها بوده که در ایران بسیار بسیار پرطرفدار و دارای مصرف زیادی میباشد. معروف‌ترین گونه‌ آلوها ؛ نوع ژاپنی میباشد که برخی انواع آن به رنگ زرد و پرآب بوده و بعضی دیگر درصد آب کمتری داشته و قرمز متمایل به ارغوانی هستند. اندازه میوه آلو در سراسر جهان از ۳ تا ۶ سانتی‌متر ، متفاوت است. مصرف آلو با جلوگیری از افزایش فشارخون، کنترل قندخون و پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی ـ عروقی، سرطان، بیماری‌های گوارشی ، کاهش چربی و … نقش بسیار زیادی در سلامت انسان دارد. آلو ؛ بومی اروپا و آسیا محسوب می‌شود و اولین بار در قرن 19، گونه‌‌های متفاوت آن توسط مهاجرین از آسیا و اروپا به آمریکای شمالی برده شده.

آلو ، اکثرا اوقات به صورت کاملا تازه مصرف می‌شود؛ اما می‌توان آن را به صورت خشک و یا بصورت کمپوت و مربا مصرف کرد و یا به کیک‌ها، سالادها و غذاها اضافه نمود. در طب چینی، آب آلو بعنوان « اکسیر صبحانه » جهت سم‌زدایی و شادابی بدن بعد از خواب توصیه شده است.

این پست توصیه می شود

نظرات