گیاه آنتوریوم

توسط
در نهالستان

گل آنتوریوم:

نهالستان

گل طبیعی آنتوریوم آندرانوم (Anthurium andreanum) از خانواده ی‌ آراسه و در لیست گیاهان آپارتمانی گلدار قرار می‌گیرد. شاید در نظر اول شرایط نگهداری گل آنتوریوم مقداری دشوار به نظر برسد، اما این چنین نمیباشد. این گل زیبا دارای برگهای سبز، پهن و قلبی شکل میباشد و زیبایی برگها به اندازه‌ای میباشد که در صورت نداشتن گل، باز هم ظاهری چشم نواز خواهد داشت.

گل های رنگارنگ و با دوام و ظاهر شیک و مدرن موجب شده که آنتوریوم یک گیاه پر استفاده در طراحی دکوراسیون باشد. علاوه بر این می‌توانید از این گل زیبا در دسته گل عروس، هدیه های شکیل و رنگ سفید یا سیاه آن ‌را حتی در مراسم یادبود نیز استفاده بکنید.

گل آنتوریوم یا فلامینگو بومی مناطق گرمسیری و جنگلهای پر باران جنوب آمریکا میباشد و با نام انگلیسی Anthurium andreanum ،tailflower ، laceleaf نیز شناخته میشود. این گل زیبا متعلق به خانواده شیپوری ها میباشد و تا حدود 200 سال قبل در زادگاهش یعنی جنگل ها بکر آمازون ظاهر متفاوتی داشت و گل های بزرگتری تولید میکرد. گل انتریوم در حدود سال 1800 میلادی توسط ساموئل دامون کشف و به مردم معرفی شد و به تدریج شکل آن به صورت اکنون درآمد.

گلهای این گیاه نماد خونگرمی و مهمان نوازی میباشند و به عقیده برخی موجب خوش شانسی می‌شود. دوره گلدهی آنتوریوم بسیار طولانی میباشد و این گیاه از گیاهان همیشه گلدار آپارتمانی محسوب می شود. گلها در رنگ های متنوع نارنجی، سفید، سیاه، قرمز، صورتی و … یافت می‌شود و هر کدام از این رنگ ها برای مناسبتهای مختلف قابل استفاده میباشند و علت نامگذاری این گیاه به نام گل فلامینگو این میباشد که گل های آن فرمی مانند صورت و گردن فلامینگو دارند.

برگ ها حالت قلبی شکل و چرمی براق میباشند و بر خلاف تصور، این گل بسیار کم توقع میباشد و به دلیل نیاز نوری کم ، برای فضای داخلی آپارتمان بسیار مناسب میباشد.

نهالستان جلیلی در کرج

این پست توصیه می شود

نظرات