گیاه رهوئو

توسط
در نهالستان

نهالستان جلیلی در کرج

گیاه رهوئو:

رهوئو یا موسی در گهواره گیاه بسیار زیبایی با نگهداری آسون میباشد که طرفداران زیادی دارد، ساقه ی زیر زمینی دارد و بدون ساقه میباشد. به علت وضعیت خاص قرارگیری گل ها در میون برگ ها حتی در انگلیسی هم بهش موسی در گهواره گفته میشه اما نام علمیش رهوئو میباشد. معیار زیبایی این گیاه گل هاش نمیباشد بلکه برگ های بسیار زیبا با نوارهای سبز و بنفش است که زیبایی چشم گیری به آن میدهد. این گیاه مناسب برای کاشت در گلدون میباشد و یک گیاه آپارتمانی محسوب میشود.

نور مناسب برای رهوئو یا موسی در گهواره:

گیاهان با برگ های رنگی نور بیشتری نسبت به گیاهان برگ سبز احتیاج دارن تا بتونن رنگ برگشونو حفظ کنن، این عامل در مورد رهوئو هم صدق میکنه و بسیار گیاه نور دوستی است. البته به این معنی نمیباشد که گیاه را در معرض مستقیم نور آفتاب به ویژه در ساعات و فصول گرم سال قرار بدهید چون در این صورت برگ هاش دچار سوختگی میشود، نوک و حاشیه ی برگ ها به رنگ قهوه ای در می آیند. بهترین مکان برای قراردهی این گیاه پشت پنجره ی نورگیر یا نیم سایه میباشد.

اگه گیاهتون نور کافی دریافت نکند بعد از گذشت چند هفته میبینید که رنگ های بنفشش کمرنگ شده و رشد طولی پیدا کرده، همچنین دیگه اون جذابیت و زیبایی قبلی رو نداره و حتی ممکنه ظاهر ضعیفی پیدا کنه.

آب مورد نیاز رهوئو:

نسبت به خشکی تا حدودی مقاوم است و این یعنی که خاک خیس و غرقابی رو نمیپسندد پس فکر نکنید که اگر بهش آب بیشتری بدهید در حقش لطف کردید و شاداب تر میشه بلکه با این کار گیاهتان را نابود می کنید. باقی موندن آب در اطراف ساقه ها باعث میشود که برگ ها زرد بشوند و به تدریج دچار پوسیدگی و بیماری های قارچی بشوند. در نتیجه بهترین زمان برای آبیاری بعد از خشک شدن سطح خاکه، اول خاکو با دستتون لمس کنید و اگه رطوبت زیادی احساس نکردید به گیاهتون آب بدید. خشکی دادن بیش از حد هم باعث سوختگی و خشک شدن برگ ها میشه.

این پست توصیه می شود

نظرات