آموزش کاشت نهال

توسط
در مقالات

اگر به دنبال خرید نهال در کرج می باشید با نهالستان جلیلی در تماس باشید.

در ذات ما انسانها یک علاقه ویژه به کاشت نهال و پرورش گل و گیاه وجود دارد و شاید بیشتر مردم علاقه داشته باشند که در خانه و یا باغ خود نهال بکارند، و از خود این سوال را بپرسند که بهترین زمان کاشت نهال در خانه و یا باغ چه زمانی می باشد. خیلی ها بهترین زمان کاشت نهال ها را زمستان می دانند و دلیل آن را اینگونه بیان میکنند که از آنجایی که گیاه خواب است، از جا به جایی شوکه نمیشود یا احتمال آن کاهش می یابد. در حالی که در زمان بیداری و فعال بودن گیاه هنگامی که آن را از محیطی به محیط دیگر منتقل می کنید، شوکه شده و تا مدتی رشد نمی کند.

قبل از اینکه به زمان مناسب بپردازیم باید بگوییم که وقتی شما یک نهال را کاشته و پرورش می دهید زمانی که میبینید آن گیاه رشد کرده و بزرگ می شود حتما لذت فوق العاده ای را تجربه خواهید کرد پس بیاید هر سال تا توان داریم و میتوانیم حداقل یک نهال را بکاریم.

توجه داشته باشید که یکی از مهمتریناصل های کاشت نهال زمان کاشت می باشد. اگر یک درخت در زمان مناسبی کاشته نشود، نمی تواند رشد لازم را داشته باشد و حتی ممکن است خشک شود. برای خرید نهال در کرج با ما در ارتباط باشید.

بهترین زمان کاشت نهال :

همانطور که در ابتدا و مقدمه این مطلب بیان کردیم بهترین زمان کاشت نهال زمان خواب آن می باشد. که البته این زمان خواب در مناطق مختلف متفاوت می باشد، به طور مثال در مناطق سرد سیر بهترین زمان کاشت نهال زمستان و می باشد ولی در مناطق گرم و معتدل بهترین زمان پاییز می باشد. (در این زمان نهال شما تازه به خواب رفته و شما میتوانید با رعایت نکات کاشت نهال آن را بکارید.) با خرید نهال در کرج از مشاورین ما جهت خرید و کاشت نهال بهره مند شوید

توضیحاتی که ارائه شد از نظر فصل کاشت بود ولی یکی دیگر از عوامل مهم در کاشت نهال کاشت در چه روزهایی میباشد که بهترین پیشنهاد برای این موضوع کاشت در روزهای ابری خواهد بود، چوون اولا زمانی که شما گیاه را آب داده باشید خاک نهال زود خشک نمی شود و یا امکان بارش باران خواهد بود که موجوب آبیاری نهال شما خواهد بود و روند نوفقیت در گرفتن نهال بالا می رود.

زمانی که کاشت در فصل پاییز انجتم میشود این عمل باید به گونه ای برنامه ریزی بشود که ریشه نهال با محیط جدید قبل از فرارسیدن زمستان همسان و انس گرفته باشد. پس شما بایدنهال خود را ۳ هفته قبل از بیدار شدن ظاهری نهال انجام دهید.

خرید نهال کرج

آموزش کاشت نهال

شما متناسب با نهال خود ابتدا باید گودالی حفر کنید، سپس خاک سطحی را با کود حیوانی ترکیب کنید و در گودال بریزید حالا شما نهال خود را درون گودال قرار داده و بقیه خاک مخلوط شده با کود را به گودال اضافه میکنیم تا تمامی ریشه گیاه پوشانده شود.

حال نهال را کمی تکان دهید تا خاک های ریشته شده منافذ موجود را پوشش دهد، حال خاک اطراف نهال را با پا فشار دهید تا نهال شما در جای خود محکم شود. توجه داشته باشید که باید نهال را دقیقا در مرکز گودال قرار دهید. حال شما باید نهار را آبیاری کنیدو و با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه آبیاری های منظم را انجام دهید این شرایط منظم به محل کاشت و نوع درخت کاشته شده بستگی دارد.

شما میتوانید در ابتدا که گیاه نیاز با آبیاری زیاد دارد هر ۲ الی ۴ روز نهال خود را آبیاری کنید و رفته رفته این مدت را طولانی تر کنید. البته میتوانید از روش های آبیاری نوین هم جهت آبیاری نهال ها استفاده کنید.

 

خرید نهال در کرج :

برای خرید نهال در کرج با نهالستان جلیلی در تماس باشید.

 

این پست توصیه می شود

نظرات