خواص سیب

نهالستان جلیلی در کرج

فواید سیب برای سلامتی و خواص:

1. ضد سرطان:

سیب دارای توانایی های ضدسرطان قوی میباشد ،که بدن را از شر سلول های سرطانی ایمن نگه میدارد؛ این، یکی از بهترین مزایای سیب میباشد .دانشمندان انجمن تحقیقات سرطان آمریکا هم، موافق میباشند که مصرف سیب می تواند خطر ابتلا به سرطان پانکراس را تا 23 درصد کاهش دهد و همچنین چند ترکیب در پوست سیب، نشان می دهد که پوست سیب نیز پتانسیل رشد در برابر سلولهای سرطانی را دارد که، توسط محققان دانشگاه کورنل مشخص شده. علاوه بر این ،سرطان کولورکتال را میتوان با مصرف فیبر از بین برد بنابراین دفعه بعد که پوست سیب را در زباله می اندازید، به ارزش غذایی آن فکر بکنید.

2 ضد کلسترول:

سیب حاوی مقدار زیادی فیبر می باشد. وقتی که ما سیب میخوریم فیبرهای محلول با چربی های روده رقابت می کنند.این رقابت بین الیاف و چربی، باعث کاهش جذب (LDL) چگالی لیپوپروتئین و سطح کلسترول بد و یا افزایش جذب (HDL)، چربی لیپو پروتئین و کلسترول خوب میشود که این باعث تنظیم و یا از بین رفتن کلسترول های مضر در بدن میشود.

3.تقویت ایمنی بدن:

سیب ،دارای آنتی اکسیدان میباشد که در سیب های قرمز بیشتر یافت می شود.این آنتی اکسیدان ،سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند، تا دفاع طبیعی بدن را ایجاد بکند. سایر مواد مغذی موجود در سیب، ویتامین c میباشد که دارای خواص ضد التهابی می باشد به همین علت میباشد که سیب بعنوان تقویت کننده های ایمنی بالا شناخته شده.

4.جلوگیری از آلزایمر با خوردن سیب:

آزمایش انجام شده بر روی موش ها نشان داد که مصرف منظم سیب در رژیم غذایی، باعث افزایش دوز بالای انتقال دهنده های عصبی به نام استیل کولین می شود.همچنین در آلزایمر، سلول های عصبی مغز آسیب می بینند و آب سیب که حاوی فلاونوئیدها میباشد، به بهبود سلول های آسیب دیده کمک می کند بنابراین، نوشیدن آب سیب می تواند خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش بدهد و می تواند در برابر کوچک شدن و نابودی مغز مبارزه بکند.

5. جلوگیری از آسم:

فیتوکمیکال ها و پلی فنول ها، مواد شیمیایی ای میباشند که به سیب خواص درمانی می دهند، و می توانند به بهبود آسم، مشکلات تنفسی و بهبود عملکرد کلی ریه ها کمک کنند.تحقیقات نشان می دهد، کودکانی که بطور منظم و دائم آب سیب مصرف می کنند، به نسبت افرادی که به ندرت آب سیب مصرف می کنند، خطر کم تری برای ابتلا به حملات آسمی و مشکلات تنفسی و خس خس کردن دارند.در مقابل، خوردن کامل سیب به نظر نمی رسد که برای آسم و مشکلات تنفسی و خس خس کردن کودکان مفید باشد.

6.درمان دیابت:

یکی دیگر از فواید سلامتی مهم سیب این میباشد که، با رادیکال های آزاد بی اکسیژن که باعث دیابت می شوند، مبارزه میکند.سیب ،غنی از فیبرهای محلول میباشد، کلیدی برای تغییر نوسانات قند خون. میزان بالای فیبر محلول، پکتین موجود در سیب، به وسیله انتقال قند به جریان خون به میزان کم، به کنترل قند خون کمک می کند.زنانی که حداقل یک سیب در روز می خورند، 28 درصد کمتر به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند، به نسبت افرادی که سیب نمی خورند.
برای خرید نهال سیب با نهالستان جلیلی در تماس باشید.
این پست توصیه می شود

نظرات