خواص نارنگی

نهالستان جلیلی در کرج

خواص و فواید میوه نارنگی برای زیبایی و درمان بسیاری از بیماری ها:

جلوگیری از دیابت:

برخی از محققان دانشگاه غربی اونتاریو معتقد میباشند که نارنگی منبع کاملی از ترکیبات فلانوییدی به نام نوبیلتین میباشد. این عنصر باعث سوزاندن چربی و جلوگیری از تولید چربی می شود. بنابراین، میتواند از بیماری ناشی از چاقی در بدن خود مانند دیابت نوع 2 جلوگیری بکند.

جلوگیری از سکته:

همانگونه که اشاره شد، نارنگی حاوی مقدار زیادی پتاسیم میباشد. این پتاسیم می تواند از بیماری هایی مثل لخته شدن خون جلوگیری بکند. مطالعه ای بر روی بیش از 69 هزار نفر انجام شده. نتیجه این بود افرادی که نارنگی مصرف می کنند، 19 درصد کمتر در خطر ابتلا به این بیماری مثل لخته شدن خون قرار دارند.

نارنگی برای محافظت از بدن در مقابل اضافه وزن و چاقی:

اگر می خواهید وزن بدن خود را کاهش بدهید و یک رژیم غذایی خیلی خوب داشته باشید، خوردن نارنگی یکی از بهترین انتخاب ها است، زیرا این میوه، مانند دیگر میوه ها، حاوی مقدار زیادی فیبر است. علاوه بر آن، نارنگی حاوی ویتامینی است که از تولید کورتیزول جلوگیری می کند، هورمونی است که می تواند باعث استرس شود و می تواند بدن شما را تشویق کند تا چربی را ذخیره کند.

نارنگی برای جلوگیری از سرطان:

نارنگی شامل یک ترکیب به نام لیمونویید است. طبق گفته برخی از محققان در کره، این ترکیب لیمونویید ممکن است از گسترش سرطان خون و سرطان سینه جلوگیری بکند اما لطفاً توجه بکنید که این تحقیق روی حیوان انجام شده و هنوز کشف نشده که آیا به عنوان نتیجه ای مشابه انسان عمل می کند یا نه.

شکل دادن ماهیچه های شما:

همانگونه که ذکر شد، نارنگی یکی از میوه هایی میباشد که حاوی مقدار زیادی پتاسیم میباشد. ثابت شده که این ترکیب برای ماهیچه ها مفید میباشد، چون رشد و بهبود ماهیچه ها را تقویت می کند. بنابراین این میوه دوست خوبی برای همه کسانی خواهد بود که فعالیت های ورزشی را دوست دارند.

دستگاه گوارش سالم تر:

آیا می دانید که یک میوه نارنگی در مقایسه با 3 تا 4 اونس آب معدنی دارای مقدار یک سانی آب میباشد؟ بله، نارنگی یکی از آبدارترین میوه ها میباشد. این مقدار زیاد آب همراه با ویتامین A نارنگی باعث می شود که جذب مواد مغذی را از غذایی که فقط به خوردن و مرطوب نگه داشتن بخش گوارشی کمک می کنند، تشویق کند.

نارنگی برای تقویت سیستم ایمنی بدن:

ویتامین C که در نارنگی موجود است نیز سیستم ایمنی بدن شما را بهبود خواهد بخشید. با استفاده از نارنگی، احتمال ابتلا به بیماری های مختلفی مثل سرماخوردگی، آنفولانزا، تب و سایر علائم کاهش می یابد. بنابراین اگر میخواهید تمام مدت سالم بمانید، مصرف نارنگی بهترین راه برای رسیدن به آن میباشد.

این پست توصیه می شود

نظرات