نهال شلیل

آب و هوای مناسب نهال شلیل

مقاومت نهال شلیل نسبت به سرما مناسب میباشد، بطوری که سرمای منفی 21 درجه می تواند برای آن مضر باشد. با این حال سرمای یکباره (هر چند کم باشد) می تواند باعث خشک شدن جوانه ها و شاخه های جوان بشود.

هلو به حدود 400 تا 1000 ساعت دمای منفی 7 درجه سانتی گراد برای خروج از سرمای زمستانه نیازمند است. مقاومت شلیل به گرمای تابستان هم مانند سرمای زمستان خوب میباشد. میوه های این درخت در گرمای تابستان قطعا کیفیت بهتری خواهند داشت.

آبیاری نهال شلیل:

نیاز آبی درخت شلیل زیاد میباشد. اگر درخت در گلدان است با توجه به مواردی که در بخش خاک گفته شد، باید از در رو آب در گلدان مطمئن شد.

نور نهال شلیل:

روزی 6 ساعت نور مستقیم آفتاب از ملزومات رشد کامل نهال شلیل میباشد. سایه برای این درخت حکم قاتل را دارد زیرا مانع از رشد و میوه دهی آن می شود. خیس بودن خاک برگ ها را زرد می کند و ریشه را می پوساند.

ازدیاد و تکثیر نهال شلیل:

نهال شلیل به هر دو روش جنسی و غیر جنسی تکثیر می شوند. برای پیوند زدن از نهال های بذری شلیل بعنوان پایه استفاده می شود. علاوه بر آن می توان از هلو، زردآلو، بادام و آلو نیز به عنوان پیوند استفاده کرد. برای بذر گیری بهترین زمان فصل تابستان است. هسته را از میوه جدا و خشک می کنند. کمی آن را دارای ترک کرده و پس از سرمای بهاره می کارند.

آفات و بیماری های نهال شلیل:

از جمله ی آفات این درخت می توان شته ها، عنکبوت قرمز، کرم های ریشه خار و پرندگان را نام برد.

بیماری های رایج این درخت پیچیدگی برگ ها، لکه سیاه، گال طوقه و پوسیدگی قهوه ای که بیماری های قارچی اند میباشند.

 

برای خرید نهال در کرج و خرید نهال شلیل با نمهالستان جلیلی در تماس باشید

تلفن تماس 09122684085

نهالستان جلیلی در کرج

این پست توصیه می شود

نظرات