گیاه زیپلین

توسط
در نهالستان

گیاه زیپلین:

نهالستان

گیاه زیپلین که با نام موسی در گهواره هم شناخته می شود، گیاهی با برگ های رنگی و بسیار زیبا میباشد که هم در داخل آپارتمان و هم در فضای باز نگهداری می شود. در این مقاله می خواهیم همه چیز درباره گل موسی در گهواره را به شما توضیح دهیم مانند: شرایط نگهداری گیاه زیپلین ، قیمت زیپلین ، آبیاری گل موسی در گهواره ، دلیل نامگذاری آن و … .

معرفی گل موسی در گهواره:

  • زیپلین گیاهی از خانواده برگ بیدی یا کاملیناسه و بومی کشور مکزیک است که با نام های دیگری مانند رهوئو و موسی در گهواره هم شناخه می شود.
  • برگ های این گیاه به رنگ سبز با رگه های صورتی است و پشت آن نیز بنفش رنگ میباشد که ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد می کند.
  • نام انگلیسی این گیاه Moses in the bullrushe بوده و نام علمی آن نیز Tradescantia spathacea میباشد.
  • علت نام گذاری این گیاه به نام موسی در گهواره این میباشد که گلهای سفید زیبایی میدهد که درون غلافی به مانند گهواره قرار دارند، که یادآور داستان حضرت موسی است که مادرش او را درون گهواره ای قرار داد و به آب سپرد.

شرایط نگهداری گیاه زیپلین:

در مطالب زیر با همه شرایط نگهداری گل موسی در گهواره به صورت کامل آشنا می شویم:

نور

گل زیپلین یا همان موسی در گهواره به نور متوسط تا زیاد احتیاج دارد اما به سایه نیز مقاوم میباشد اما باید دقت کنید که آن را دور از تابش مستقیم آفتاب به خصوص در هنگام ظهر و از پشت شیشه نگهدارید. به طور کلی پنجره های جنوبی و شرقی بهترین نور را برای این گیاه فراهم می کنند.

دما

دمای مناسب و ایده آل برای گیاه زیپلین مابین 18-22 درجه سانتیگراد میباشد و دمای پایین تر از 16 درجه سانتیگراد می تواند منجر به آسیب به این گیاه شود.

 

این پست توصیه می شود

نظرات