گیاه کاکتوس

توسط
در نهالستان

چطور کاکتوس را سالم در خانه نگهداری کنیم؟

نهالستان/

کاکتوس ها به دلیل رشد بسیار آسانش شهرت دارد . کاکتوس و سایر گیاهان شاداب نیاز به شرایط خاصی دارند تا بتوانند رشد بکنند. اما این شرایط را می توان براحتی آموخت و به گیاهان اعمال کرد. گیاهان شاداب ، از جمله کاکتوس، بومی مناطقی میباشند که از کانادا به جنگل های بارانی گرمسیری گسترده میشوند.

نگهداری کاکتوس

آنها با برگ های آبدار یا ریشه مشخص می شوند که آب و مواد مغذی را ذخیره می کنند، که به آن ها اجازه می دهد تا شرایط سخت را تحمل بکنند. چه چیزی باعث می شود کاکتوس در میان دیگر گل های شیره ای منحصر بفرد باشد؟ اینکه شبیه یک تکه پنبه با گل و یا ریشه هایی میباشد بعضی از گیاهان دیگر دارای گل هستند، اما مانند کاکتوس هاله ندارند.

آب:

یک نکته ی مهم برای شروع این واقعیت میباشد که بسیاری از کاکتوس ها دارای فصل رشد و کمون می باشند. بطور معمول فصل رشد از بهار تا پاییز میباشد. بسیاری از گیاهان از اواخر پاییز تا اوایل بهار، زمانی که درجه حرارت خنک تر و طول روز کوتاه تر می شود، شروع به رشد جدید می کند.

در طول فصل رشد، آنها حداقل یک بار در هفته آب می خورند. هنگامی که بزرگ تر می شوند نیاز به آب بیشتری دارند. گلدان را به طور کامل آب کنید، به طوری که آب از سوراخ های زهکشی پایین بیرون آید.

اطمینان حاصل کنید که گلدان در آب فرو رفته را رها نکنید، می تواند پوسیدگی و قارچ را تسریع بکند. همچنین اجازه ندهید که آب در ساقه ی کاکتوس فرو رود. این می تواند منجر به مشکلات پوسیدگی و قارچ بشود . در کل کاکتوس نسبت به گیاهان دیگر نیاز کمتری به آب دارد پس با بیش از حد آب دادن آن موجب از بین رفتن گیاه می شوید.

این پست توصیه می شود

نظرات