نهال زردالو

توسط
در نهالستان

نهال زردالو

نهالستان جلیلی

این درخت دارای برگ های خزان کننده به شکل قلب نوک تیز و به رنگ های سبز روشن مایل به زرد می‌باشد و جوانه های زردآلو نسبت به جوانه های سایر دانه‌دارها مقداری کوچکتر است٬ برگهای انتهایی نیز به رنگ قرمز دیده میشوند که یک مشخصه برای شناسایی این درخت است.
شکوفه‌های زردآلو کمی درشت٬ تک گله و دارای دنباله دراز هستند و به رنگ سفید متمایل به قرمز میباشد٬ این درخت دارای گلهای مذکر و مونث است. میوه آن گوشتی و زرد رنگ ، با طعمی بسیار مطبوع و شیرین بوده و در اواسط تابستان می رسد و به همین علت به آن طلای تابستان هم می‌گویند٬ لازم به ذکر میباشد که میوه درخت زردآلو بیشتر روی شاخه های یک ساله قوی دیده می شود.
هسته زردآلو صاف قهوه ای و بیضی شکل میباشد. در داخل هسته مغز آن قرار درد که طعم آن گاهی شیرین و گاهی هم تلخ می باشد و دارای ۴۰ درصد روغن ، مقداری پروتئین ، قند و ویتامینهای آ و ث و کبالت می‌باشد .

انواع زردالو:
زردآلو ها انواع متفاوتی دارند که از میان آنها به موارد زیر میتوان اشاره کرد. زردآلو شاهرودی  /  زردآلو قیسی و شکر پاره /  زردآلو نصیری  /   زردآلو عسگر آباد 

شرایط کاشت :
این درخت در هوای معتدل گرم بهتر از نقاط دیگر رشد می کند. در نقاط سرد باید آن را در مقابل آفتاب بکاریم. در زمینهای قابل نفوذ و گرم٬ بهتر از زمینهای رسی و مرطوب رشد کرده و نیز  محصول می‌دهد.درخت زردآلو در سال‌های اول رشد و بخصوص در فصل رشد به آبیاری فراوانی نیاز دارند.
لازم به توضیح است که آبیاری این گیاه به روش کرت بندی نباید صورت بگیرد زیرا هم به ریشه‌ها اجازه تنفس داده نمی شود و هم از طریق تماس مستقیمی که طوقه با آب دارد درخت را هم بیمار می کند .
در باغ زردآلو٬ فاصله بین این درختان از یکدیگر 6 تا 5 متر اعمال می گردد پایه های انتخابی برای زردآلو ، بادام و هلومی باشد ولی پایه زردآلو مناسبتر است.

برای خرید نهال زردالو با نهالستان جلیلی در تماس باشید.

این پست توصیه می شود

نظرات