نهال صنوبر

اطلاعات در مورد نهال صنوبر :

معرفی تخصصی کامل درخت صنوبر، باعث پرورش و صحیح نهال صنوبر می شود که در نهایت بسیار سریع موجب سودآوری اقتصادی می شود زیرا رشد بسیار خوبی دارد و چوب آن نیز بسیار با ارزش می باشد.درختانی که ارزش تولید میوه دارند جایگاه بالایی دارند و از استقبال خوبی از سوی باغداران موجه میباشند،اما برخی از درختان زیبایی های بی نهایتی دارند پس تنها ملاک پرورش آن به دلیل تولید میوه نیست،بلکه درکنار تولید چوب بسیار با ارزشی هم دارند. مانند نهال صنوبر، که یکی از درختان با سابقه در کشور ایران می باشد.درخت صنوبر رشد خیلی قوی و سریعی دارد و خیلی زود آماده بهره برداری می شود،به همین دلیل در دسته ارقام اقتصادی قرار میگیرد و قیمت درخت صنوبر،در قبال سود سریع و چشمگیر آن ناچیز می باشد.

نهالستان جلیلی در کرج

اغلب توصیه می شود نهال های کم سن و سال را برای کاشت انتخاب بکنید زیرا پرورش صنوبرهای، کم سن و سال اگر صورت پذیرد، بازدهی آن قطعا مناسب و مطلوب خواهد بود خصوصا در رابطه با نهال صنوبر که قدرت رشد سریعی دارد و دوره بهره برداری چوب آنها به دلیل همین رشد بالا کوتاه مدت می شود. درخت های صنوبر، هر ساله تقریبا 50 متر مکعب در هکتار تولید چوب خواهد داشت و چوب آن نیز یکی از بهترین و باکیفیت ترین چوب هاست که برای کابینت،مبلمان و … مورد استفاده قرار میگیرد . جالب است بدانید این درخت صنوبر، به مراقبت خیلی زیادی هم نیاز ندارد،تنها باید نسبت به آبیاری به موقع آن اقدام کرد.

بعد از استعلام قیمت درخت صنوبر، و سپس مقایسه ی آن با مقدار پوب تولیدی این نهال متوجه خواهید شد چرا بسیاری از افرادی اقدام به کاشت نهال صنوبر، می کنند! جالبه بدانید این درخت استفاده های دیگری هم دارد بطور مثال میتوانید در کنار این درختان محصولاتی مانند یونجه و یا گندم پرورش بدهید . البته این روش برای مواقعی میباشد که نهال ها در فاصله استانداردی کشت شده باشند. اغلب خاک ها برای رشد درختان صنوبر مناسب میباشد،این رقم اقتصادی عمر طولانی هم دارد و یکی از ارقام نور پسند است به گونه ای که در نور مستقیم خورشید رشد بسیار خوبی خواهد داشت و سایه ممکن است رون رشد نهال های صنوبر، را را کند کند.

این پست توصیه می شود

نظرات