یاس رازقی

چگونه گل یاس رازقی را پرورش دهیم؟

نهالستان جلیلی بهترین نهالستان در کرج

گل یاس رازقی با برگ های سرسبز و گلبرگ های زرد و سفیدش و رایحه بسیار شیرینی که دارد ، هرکسی را تحت تاثیر قرار می ‎دهد. علی رغم عدم ماندگاری آن در فصول سرد سال ، مراقبت از آن بسیار آسان میباشد و در صورت تامین نیازهای مراقبتی آن تا سال های طولانی می ‎توانید در کنار خود حفظ کنید.

گل یاس رازقی

گونه های مختلف گیاه یاس رازقی:

این گیاه دارای بیش از 200 گونه ی مختلف در سراسر جهان میباشد . موارد زیر گونه های محبوب گیاه یاس رازقی به حساب می‎ آیند:

یاس عربی:

این گونه از گیاهان یاس رازقی ، استحکام و مقاومت بیشتری در مقایسه با سایر گونه های خود دارند و در تمام طول سال شکوفا می ‎شوند . شکوفه های این گیاه بزرگ تر و معطر تر از سایر گونه های آن است.

یاس گلبول:

این گیاهان همیشه سبز دارای شکوفه های زرد و زیبا هستند.

یاس زمستانی:

این گونه از گیاهان یاس رازقی ، از مقاومت بالایی در فصل زمستان برخوردار بوده و دارای شکوفه هایی به رنگ زرد می‎ باشند اما با این وجود شکوفه های این گیاهان، عطر خاصی ندارد.

یاس هندی:

گیاهان بالا رونده با شکوفه های سفید و رایحه ای بی نظیر میباشد.

یاس بوته ای:

درختچه همیشه سبز، رشد قائم و حساس به سرما میباشد.

گل یاس چینی:

این گیاهان بسیار پر شکوفه هستند و برای نگهداری در محیط داخلی منزل بسیار مناسب میباشند . این گیاهان دارای عطری مشابه گیاه چای سبز هستند و شکوفه های آن به رنگ سفید و صورتی می ‎باشند.

محل نگهداری:

گیاه یاس رازقی نیازمند نگهداری در محیطی پر نور و خنک میباشد . بسیاری از افراد این گیاه را در گلدان های زیبا در بالکن و تراس منزل خود نگهداری می ‎کنند اما با این حال باید به خاطر داشته باشید که این گیاه را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید زیرا احتمال آسیب رسیدن به برگ های آن وجود خواهد داشت.

برای خرید گیاه یاس رازقی با نهالستان جلیلی در تماس باشید.

این پست توصیه می شود

نظرات