حسن یوسف

توسط
در نهالستان

گیاه حسن یوسف چیست؟

نهالستان/

یکی از گیاهان بسیار مناسب و بسیار زیبا برای آپارتمان گیاه حسن یوسف که از تنوع رنگی گوناگونی برخوردار میباشد و طرز پرورش و نگهداری آن در خانه بسیار راحت میباشد .

گیاه حسن یوسف

ویژگی گیاه حسن یوسف:

یکی از گل های بسیار زیبای آپارتمانی که در رنگ های متنوع زیبا و شادی وجود دارد، گیاه حسن یوسف است . این گیاه فصلی دارای ساقه های چهارگوش میباشد و برگ های متنوع سبز مایل به زرد، زرد طلایی، قرمز یا ارغوانی مایل به سیاه دارد که جاذبه های تزئینی آن در زیبایی برگ های درخشانش نهفته است. این گیاه دائمی میباشد اما اگر در فصول سرد خارج از گلخانه یا آپارتمان باشد از بین می رود.

پرورش گیاه حسن یوسف:

گیاه حسن یوسف به رطوبت هوای 50 تا 70 درصد ، نور و گرمای زیاد، آبیاری فراوان و خاک قلیایی نیاز دارد . مناسب ترین محل برای نگهداری گیاه حسن یوسف جای روشن اما نه در معرض تابش مستقیم خورشید است. میزان، 3 گرم در لیتر، هر دو هفته یکبار، از فروردین تا مهر ماه، کود مورد نیاز حسن یوسف است . خاک مناسب رشد این گیاه مخلوطی از خاک باغچه، خاکبرگ و ماسه، میباشد.

شرایط مناسب برای نگهداری از گیاه حسن یوسف در آپارتمان:

با توجه به نکات زیر میتواند براحتی در خانه و داخل آپارتمان تان گیاه حسن یوسف پرورش دهید:

دما: بهترین دما برای رشد گل حسن یوسف، 25 تا 30 درجه سانتی گراد است.

نور: گل حسن یوسف نور پسند است و باید در جایی باشد تا به آن نور خورشید برسد اما نباید نورخورشید مستقیم به آن بتابد. تراس جنوبی یا پنجره های رو به جنوب ساختمان بهترین مکان برای قرار دادن گل حسن یوسف است. به دلیل تفاوت تابش نور در تابستان و زمستان رنگ برگ گل های حسن یوسف، در زمستان ها نسبت به تابستان ملایم تر است.

این پست توصیه می شود

نظرات